gototopgototop
گلدیران ال جی
 

 نخستین پایگاه آی تی شرق کشور

نگاهی به بررسی سایت‌های مختلف از نسخه جدید کنترل جادویی LG

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 نگاهی به بررسی سایت‌های مختلف از نسخه جدید کنترل جادویی LG

به کلیدی سحر انگیز فکر کنید که دنیایی نوین را فرا روی شما قرار می دهد. آیا روزهایی را به یاد می آورید که برای هر بار عوض کردن کانال ها مجبور بودید فاصله ای را تا تلویزیون طی کرده و کلیدی را بفشارید؟ زمان‌هایی که نمی‌توانستید کنترل از راه دورتان را به دلیل آنکه زیر مبل ها یا کوسن ها افتاده است، بیابید و یا زمان هایی که کنترل تان به درستی کار نمی‌کند! همه این اتفاقات، به ویژه هنگامی که در زمان استراحت روی دهند، مأیوس کننده اند. دیگر نمی‌توان نقشی اساسی کنترل های از راه دور را در افزایش لذت تماشای تلویزیون و استفاده از دیگر محصولات سرگرمی خانگی انکار کرد.

با در نظر گرفتن این موارد، LG که همیشه در پی بهبود دادن تجربه کاربران از دنیای سرگرمی خانگی بوده است، دست به ساخت کنترل از راه دور جادویی خود زده است که به شما اجازه می دهد تا به آسان ترین شکل ممکن به تغییر کانال ها و برقراری تعامل با تلویزیون بپردازید.

عرضه آخرین نسخه این محصول منحصربفرد از سوی LG ، تغییراتی چند و بهینه را در آن به همراه داشته است. در این مطلب سعی کرده‌ایم نگاهی به تجربه کسانی بیندازیم که با این کنترل کار کرده اند و تجربه خود را با دیگران به اشتراک گذارده اند. این بررسی ها بازخوردهای محصول را در میان کاربران مختلف به خوبی منعکس می‌کنند.
 

نگاهی به بررسی سایت‌های مختلف از نسخه جدید کنترل جادویی LG

CNET

CNET در بخشی از بررسی تلویزیون ۵۵ اینچی هوشمند ما (که آن را محصولی فوق العاده با طراحی عالی دانسته است) به بررسی کنترل از راه دور جادویی LG پرداخته و آن را محصولی منحصربفرد توصیف می کند.

از میان قابلیت های مختلفی که CNET را تحت تأثیر قرار داده اند، عملکرد دقیق و بسیار آسان اشاره گر کنترل جادویی LG آن ها را شگفت زده کرده است. ویژگی اصلی هر یک از کنترل های راه دور، چه از نوع هوشمند باشند و یا چه غیرهوشمند، این است که امکان برقراری تعامل از راه دور با تلویزیون را به کاربر می دهند. با در نظر گرفتن این موضوع، عملکرد صحیح اشاره گر بحثی کلیدی در طراحی کنترل جادویی LG بوده است و گروه CNET از سهولت خارق العاده تایپ با استفاده از اشاره گر و صفحه کلید مجازی کاملا حیرت زده شده اند.

قابلیت دیگری که تحسینِ بررسی کنندگان CNET را برانگیخته است ، استفاده از امکان فرمان های صوتی در این محصول است. به جای تایپ یا نیاز به نزدیک شدن به تلویزیون برای عوض کردن کانال، کافیست به کنترل از راه دورتان بگویید چه می خواهید.
 

نگاهی به بررسی سایت‌های مختلف از نسخه جدید کنترل جادویی LG

Fox News

Fox News تصور می‌کند استفاده از این کنترل با وجود قابلیت هایی چون اشاره گر مناسب، پشتیبانی از کنترل‌های حرکتی و فرمان های صوت ، وسیله دلخواه تنبل ها بوده و آن ها را یاد صحنه ای از فیلم Minority Report اسپیلبرگ در سال ۲۰۰۲ خواهد انداخت.

با اینکه این تمجید متملّقانه به نظر می‌رسد ، اما کنترل از راه دور جادویی LG بخشی از رویاهای فیلم های تخیلی را واقعیت بخشیده و تجربه ای متمایز از تماشای تلویزیون در اختیار بینندگان می گذارد. بار دیگر، عملکرد دقیق و صحیح اشاره‌گر، گروه بررسی کننده Fox News را هم تحت تأثیر قرار داده است. بر خلاف کنترل از راه دورهای معمول، کنترل جادویی LG از بلوتوث و همچنین ژیروسکوپ داخلی بهره می برد تا امکان کنترل دقیق تر و آسان تر را برای کاربر مهیا سازد. بنابراین حتی اگر مایل ها از تلویزیون فاصله داشته باشید، نیازی نیست برای استفاده از کنترل جادویی LG حتی یک اینچ جابجا شوید.

قابلیت جذاب دیگری که از چشمان تیزبین Fox News دور نمانده است، نتایج هوشمند حاصل از فرمان های صوتی کنترل است. همانند تام کروز در یکی از فیلم های تخیلی آینده گرایانه اش، گروه Fox News از کنترل از راه دور جادویی LG خواسته است تا به جستجوی فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد (The Dark Knight Rises) پرداخته و سپس نتایجی مشروح که شامل امکان دسترسی به فیلم برای اجاره یا خرید از طریق نرم افزار ویدیویی آنلاین Vudu بوده است، برای آن ها به نمایش در آمده است.
 

نگاهی به بررسی سایت‌های مختلف از نسخه جدید کنترل جادویی LG

Hardware Zone

Hardware Zone از کنترل از راه دور جادویی ما به عنوان نمونه ای عالی از تلاش بی وقفه LG برای بهبود تجربه کاربران یاد کرده است.

کنترل جادویی LG از طریق نرم افزاری که وظیفه تشخیص گفتار را بر عهده دارد، به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از فرمان های صوتی ، به جستجو و برقراری تعامل با تلویزیون بپردازند. Hardware Zone نرخ تشخیص فرمان های صوتی توسط این کنترل را قابل ستایش عنوان کرده و اضافه کرده است که قابلیت های این چنینی در متحول کردن نحوه برقراری تعامل کاربران با تلویزیون ها و دستگاه های مشابه، نقشی اساسی بازی می کنند.

قابلیت دیگری که Hardware Zone آن را به عنوان پیروزی بزرگ دیگری برای LG در ایجاد «زندگی ایده آل» برای مشتریان -که فلسفه اصلی LG در ساخت محصولات و عرضه فناوری های جدید محسوب می شود- یاد کرده است، امکان تشخیص الگوهای حرکتی توسط کنترل جادویی LG است. تنها با در دست گرفتن کنترل و نوشتن شماره شبکه مورد نظرتان در هوا ، می توانید به تلویزیون های هوشمند LG دستور تعویض کانال دهید. Hardware Zone، LG را به دلیل حذف پیچیدگی های غیرضروری و افزایش لذت کاربران در به کار گیری فناوری های جدید، به شکل قابل ملاحظه ای تحسین کرده است.
 

نگاهی به بررسی سایت‌های مختلف از نسخه جدید کنترل جادویی LG

TrendHunter

همانطور که در بررسی های فوق به آن اشاره شد، برخی از این رسانه ها کنترل جادویی LG را نعمتی خدادادی برای تنبل ها و یا تبدیل آن ها به تام کروز بعدی دانسته بودند.اما TrendHunter پا را فراتر گذاشته و معتقد است کنترل جادویی LG احساسی چون در دست داشتن عصای جادویی به کاربران می بخشد.

تنها با چند حرکت کوچک ، کنترل از راه دور جادویی LG به کاربران اجازه می دهد تا مجموعه ای از کارها شامل عوض کردن کانال ها، افزایش صدای تلویزیون و یا حتی کارهای پیچیده تری چون تغییر mode تلویزیون را به انجام برسانند. برای TrendHunter ، انجام چنین کارهایی بدون نیاز به کوچکترین تلاشی، بسیار جالب به نظر آمده است.

به جز کنترل های حرکتی محصول سحر انگیز LG برای اجرای دستورات کاربر، Trendhunter به امکان اجرای دستورات با استفاده از فرمان های صوتی نیز پرداخته و در پایان اضافه می کند این محصول نوآورانه برای ارائه تجربه ای به شدت ساده و شگفت انگیز از کار با کنترل های از راه دور در اختیار کاربران قرار داده شده است.

 • حسین

  بنام خدا
  با سلام
  عرضه اولین کنترل جادوئی ال جی به سریLW در سال 2011 میلادی باز می گردد در نسخه دوم که در سال 2012 با سری LMعرضه شد طراحی بدنه بصورت کاملا ارگونومیک درآمد و در نسل سوم که در سال 2012 میلادی رونمائی و همزمان با عرضه مدلهای 2013 در سری LA عرضه شد با نصب ژیروسکوپ داخلی و میکروفن داخلی قابلیت اجرای فرامین حرکتی و صوتی به این دستگاه افزوده شد عرضه دو کنترل جداگانه برای یکدستگاه تلوزیون ایده جدیدی نیست و قبلا در تلوزیونهای گروندیک و پارس مونتاژ ایران نیز دو دستگاه کنترل که یکی از آنها فقط قابلیت روشن و خاموش کردن و کم و زیاد کردن صدا و تعویض کانال را داشت و دیگی امکان تنضیمات دیگر از جمله رنگ کنتراست و شدت روشنائی و کانال یابی و ... در دوشکل و دو اندازه مختلف عرضه کرد اما کنترل ال جی ویژه کار در محیط دنیای مجازی و به عبارت دیگر فضای اینترنتی تولید شده است از سال 2012 بسیاری از دیگر تولید کنندگان نیز کنترل دوم را به امکانات تلوزیون اظافه و یا امکانات آن را به دستگاه کنترل اصلی تلوزیون افزودند و حتی امکانات کنترل ال جی از جمله سنسور حرکتی آن را کاملا مشابه سازی کردند ( مانند TCL ) سامسونگ گوی غلطان روی کنترل را که کار ماوس کامپیوتر را انجام می دهد را با صفحه لمسی ماندد نوت بوک جایگزین کرد در کنار راحتی کار با این کنترل بعنوان یک استفاده کننده دو مشکل برای استفاده از این کنترلها وجود دارد یکی قیمت گران این کنترل که برای نمونه 2012 بدون سنسور حرکتی و میکروفن داخلی یدکی آن 167000 تومان قیمت دارند و دیگری مصرف باتری آنهاست که فقط با باتری الکالاین کار می کنند و نسبت به کنترل معمولی تلوزیون خیلی زود باتری آنها خالی می شود قیمت باتریهای الکالاین دو برابر باتریهای معمولی است در دستگاه بازی پای استیشن نیز برای فرامین حرکتی از همین فن آوری یعنی گوی متصل به دسته استفاده شده است در حالیکه در دستگاههای کینکت ویژه دستگاههای360 XBOX فارامین بر اساس حرکات فیزیکی بازیکن که از طریق دوربین دستگاه رصد می گردد شناسائی و اجرا می گردد فرامین صوتی نیز بوسیله میکروفن های خازنی که برد بالائی دارند قابل دریافت است فعلا مشکل نرم افزار مناسب برای تشخیص و اجرای فرامین صوتی و حرکتی کوچک است شاید در نسل بعدی امکان محاوره با تلوزیون و فرمان دادن با اشاره انگشت و حتی حرکات چشم و ابرو جایگزین کنترلهای مرسوم گردد نمونه های اوله این فن آوری هم اکنون توسط سامسونگ عرضه شده اما تا رسیدن به حد مطلوب هنوز باید صبر کنید در تلوزیونهای بعدی ال جی احتمالا در حالت خاموش امکان شناسائ کاربران یک خانواده وجود دارد اگر شما به اخبار و یا مسابقه فوتبال علاقه مند باشید و متوجه حضور شما در مقابل تلوزیون گردد با توجه به اینکه این برنامه ها در فهرست علاقه مندیهای شما ثبت شده و با توجه به راهنمای زمان پخش برنامه ها EGP که هم اکنون در ایران راه اندازی شده به شما پیشنهاد می کند که مثلا سه دقیقه تا اخبار ساعت 9 شبکه سراسری باقیمانده می خواهید اخبار را تماشاکنید اگر سر شما به حالت تصدیق تکان خورد یا کلمه بله را بزبان آورید خودش روشن می شود با گفت صدا بلند تر صدا به آرامی افزایش و با جمله کافی صدا در حد تمایل شما تنظیم می گردد با گفتن کلمه کنترل ایمیل وارد ایمیل شما می شود با گفتن صورتحساب بانک ملت صورت حساب شما نمایش و در صورت نیاز ذخیره می گردد و ....
  با رشد تصاعدی فن آوری بغید نیست در بخش تحقیق و توسعه ال جی نمونه این تلوزیون در حال تولید باشد نظر شما در این رابطه چست ؟
  موفق باشید .

 • پدرام  - پاسخ به حسین

  سلام
  مطلب زیبایی بود حسین جان
  نظر من این هست که باید هر فن آوری کاربردی بشه بعدش بیاد به دست مشتری نهایی برسه
  استفاده از سیستم گفتار و تشخیص حرکات دست آنهم به شکل موجود و ارائه شده توسط سامسونگ به عنوان اولین شرکت در این زمینه، نه تنها جنبه کاربردی نداره بلکه وضعیت بسیار اسفناکی رو برای مشتری در پی خواهد داشت.

  فرض کنید بخواهید در شلوغی و سروصدا به تلویزیون بفهمانید که صدایش را باید بیشتر کند، با فرایدهای متناوب شما هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و در نهایت مجبور میشوید کنترل را به کنار صورت خود آورده و در کنار میکروفون تعبیه شده در کنترل، فرامین خود را بگویید. گاهی استفاده از کلیدهای روی خود کنترل به مراتب ساده تر میباشد. تا اینکه بارها و بارها تکرار کنید و هیچ عکس العملی از تلویزیون خود مشاهده نکنید.

  موفق باشید

نظرات
جزئیات تماس شما:
نظر:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img]   
امنیت
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
بنر

با ما تماس بگیرید!

طرح سؤالات، نظرات و پیشنهادات

 • تلفن: 37666603-051
 • فاکس: 37678660-051
 • ایمیل: info [at] lgnews [dot] ir

گلدیران، روی خوش زندگی

گلدیران ضمانت خرید شماست

 

اخبار ال جی را در توییتر دنبال کنیدبه صفحه ال جی در فیس بوک بپیوندید

ال جی نیوز را در فیس بوک دنبال کنید

همراه با ال جی نیوز

مشاوره رایگان طراحی سایت

آدرس نمایدنگی های رسمی ال جی گلدیران

نرم افزارهای تلفن همراه ال جی

تلویزیون UD اولترا اچ دی ال جی

دانلود راهنمای محصولات ال جی با ضمانت گلدیران

مسابقه عکس سه بعدی ال جی

عضویت در خبرنامه

خبرنامه ال جی نیوز

نام:

ایمیل:

آخرین ویدیوها

 

افراد آنلاین

ما 89 مهمان آنلاین داریم

ایمن شده بوسیله كوير پاژوب سایت كوير پاژ